WHMCS Bulutfon Modülü

Merhabalar,

https://github.com/hakanersu/bulutfon-whmcs adresinden yeni sürümü indirdim modules > addons içerisine attığımda WHMCS açılmamakta beyaz sayfada kalıyor modül klasörü silindiğinde açılıyor.

WHMCS 7.6.1 kullanıyorum PHP sürümüm 5.6

Modül klasörü içerisinde callback.php ve vendor klasörü bulunmamakta eski modül dosyalarında var sorun ondan olabilir mi ?

Eski modül görüntüsü : http://prntscr.com/kp4fur
Yeni modül görüntüsü : http://prntscr.com/kp4g4q

Yardımcı olursanız sevinirim.

İyi çalışmalar.

callback.php yok bulutfon.php core.php ve hooks.php var bulutfon api uygulamaları kısmından linki ne yazacağız ?

Merhaba yeni versiyon icin callback.php’e ihtiyac bulunmuyor, eski versiyonda oauth2 kullandigimizdan ihtiyac duyuluyordu ancak yeni versiyonda token’a gecis yapildi. Whmcs’nin son surumleri icin deneme yapmadim ama deneme yaptiktan sonra daha ayrintili olarak bilgi veririm.

Teşekkür ederim peki token koduna nereden ulaşabilirim api oluştururken link alanına ne yazmalıyım ?

Alihan Bey,
APU tokenlarına oim.bulutfon.com üzerinden, santralimi yönet menüsü ile, “uygulamalar” > “API uygulamaları” şeklinde ulaşabilirsiniz.

Volkan Bey,
Belirttiğiniz alanda uygulama listesi var oradan eskisi gibi yetkilendirme oluşturmayacak mıyız acaba güvenlik için üstte oluşan API kullanmamamızı önermişlerdi.

Ayrıca bu şekilde bir notta mevcut ‘‘Bu api anahtarınız ile oauth2 akışına gerek kalmaksızın api’ye istek yapabilirsiniz. Fakat bu anahtara sahip olan kişilerin api üzerinden sizin adınıza işlem yapabileceği için paylaşım konusunda hassas olmanızı öneririz.’’

Sizin icin yeni versiyon uzerinde testler yaptim, yeni sureme gectiyseniz addonu devre disi birakip tekrar aktif ederseniz yeni bir kac veritabani tablosuda eklenecektir.

Teşekkür ederim Hakan bey Token alanına ne yazmalıyım onuda belirtir misiniz ?

Aşağıdaki videoki gibi link oluşturacağım ancak link ne olacak callback.php yok.

Şuanda arama kayıtları vs. boş http://prntscr.com/kspwsi

Yeni versiyonda callback url sormayacaktır. https://app.bulutfon.com/oauth/applications adresinden alacağınız Tekil Api Anahtarınız’ı token alanına yazmanız yeterlidir. Vermiş olduğunuz video yeni sürümler için artık geçerli değildir.

Teşekkür ederim Hakan bey peki Uygulama listesi alanını hangi alanlarda kullanabilirim.

İyi çalışmalar.

Token kullaniyorsaniz uygulama listesi alanindan bir uygulama kullanmaniza gerek kalmamaktadir. Bulutfon api erisimi icin 2 yontem sunuyor bunlardan birincisi uygulamalar ve ikinciside token. Yukarda verdigim ekran goruntusunde gorebileceginiz gibi hicbir uygulama eklemeden token ile bulutfon apisini kullanabiliyoruz.

Yardımlarınız için teşekkür ederim , iyi çalışmalar.