Urllib2 Python3'te Çalıştırma

Merhabalr ben python üzerinden API aracılığı ile sms göndereceğim. Ancak bu sms gönderme işlemini kendi yazmış olduğum bir uyku tespiti kodunda uyarı alınca o uyarıyla birlikte bir sms göndermem gerekli. Bu sebeple Python3te çalıştırmam lazım. Araştırdığıma göre urllib2 python3te çalıştırılamıyor. Urllib.request gibi python3e göre bir düzenleme buldum ama olmadı o yöntemlede. Python3 te nasıl çalıştıracağım konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Bitirme projem için büyük önem arzetmektedir. Şmdiden çok teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

@makifpmkl merhaba,

https://stackoverflow.com/questions/34475051/need-to-install-urllib2-for-python-3-5-1 adresinde detaylı anlatılmış. https://docs.python.org/3/library/urllib.request.html#module-urllib.request ismiyle bu modül Python 3 versiyonunda varsayılan olarak geliyormuş.

Sanırım urllib2.Request(url) yerine urllib.request kullanman yeterli olacak.

Kolay gelsin.

@onurozgurozkan Bey merhaba,

Göndermiş olduğunuz kaynaklar ben araştırmaya başladığım zaman ilk ulaştığım kaynaklar. Ancak tam çözüm onlarda da yok " 2to3 -w example.py " komutu ile ben kodumu Python3e göre düzenledim ancak hala hata alıyorum ancak bu sefer farklı bir hata. Hatayı ve kodumu sizlerle paylaşıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Çok teşekkür ederim.

Yazmış olduğum kodlarda şu şekilde ekte paylaşıyorum.

Merhaba,

Örnek olarak şöyle yapabilirsin->

import json
from urllib import request

def post_data(url, data, headers={'Content-Type':'application/json'}):
    bindata = data.encode('utf-8')
    req = request.Request(url, bindata, headers)
    resp = request.urlopen(req)
    return resp.read(), resp.getheaders()

url = 'http://api.bulutfon.com/v2/sms/messages?apikey=api key'
payload = {
              "title": 'size ait baslik', 
              "content": "test",
              "receivers": ["90********"],
              "reject_link": True, 
              "send_date": "null"
            }
post_data(url, json.dumps(payload))

Merhaba,

Kodu yazıyorum ancak yine hata var. Farklı iki şekilde yazdığım zaman farklı hatalar alıyorum. hepsini sizinle paylaşacağım yardımcı olabilirseniz sevinirim. Benim için çok önemli çünkü.

Yukarıdaki şekilde yazında aldığım hata bu şekilde.Ekran%20G%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BCs%C3%BC%20-%202020-04-16%2012-50-26

kodu bu şekilde yazdığımda ise girinti hatası alıyorum ama ne yaptıysam düzeltemiyorum. Bakmadığım kaynak kalmadı.

bi üstteki kod ile aldığım hata bu şekilde 2

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

İyi çalışmalar.

" unexpected indent" hatasında girintilerle ilgili bir problem olduğu aşikar ancak dediğim gibi ne yaptıysam, hangi kaynağa baktıysam düzeltemedim.

Merhaba,

Kodu kopyala yapıştır yapınca editörümüz farklı olduğu için indent hatası veriyor, Yeni bir python dosyası açıp satır satır kendin yazarsan indentleri kendi editörün nasıl ayarlarsa öyle yap bu şekilde hatanın düzelmesi gerekir.

Kolay gelsin.

Ben kendi elimle yazdım ancak Ubuntu’da yaptığım için yeni bir belge açıp uzantısını kendim yazdığım için kendim deneyerek düzenlemem gerekiyor ama ne yaptıysam dediğim gibi olmuyor ve kendim elimle yazdığımda bindata hatası alıyorum. bindata gibi bir şey olmamasına rağmen örnek olarak gönderdiğiniz kodda neden bindata bulunuyor

Merhaba,

Şu kısmı eklersen sorun kalmayacaktır->

bindata = data.encode('utf-8')

Kolay gelsin

Merhaba,

Şu an kod bu şekilde gayet iyi çalışıyor. Çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

İyi çalışmalar diliyorum.