Santral Ses Kayıtlarını Çekme HK

Merhaba, api üzerindeki çağrı kaydına ait olan link sürekli olarak değişmekte. Dolayısıyla bu url’yi veritabanıma kaydedince hiçbir şekilde sağlıklı sonuç alamıyorum.

PHP Curl ile bu ses kaydını kendi sunucuma yüklemek için ne işlem yapmam gerekli? Direkt mp3’ü Curl ile çekemiyorum.

Teşekkürler.

Merhaba

CDR kayitlari ile beraber gelen ses kaydi linkleri guvenlik gerekcesi ile gecici URL olarak sunulur. UUID degerlerini veritababinda tutup dinamik olarak linkleri cekebilirsiniz. Ya da ses dosyalarinin bir kopyasini kendi sisteminize cekip oradan sunabilirsiniz.

Saygilarimla

Merhaba, yanıtınız için teşekkür ederim. Fakat direkt olarak Curl ile mp3 dosyasını çekemiyoruz. Bu konuda bir çözüm var mıdır?

Cagri kaydi detayini api ile cektiginizde, cevabin icinde ses kaydinin gecici URL si call_record parametresi icinde gelir. Bu URL yi curl ya da farkli bir arac ile indirebilirsiniz.
https://api.bulutfon.com/docs#req_wrk_662974beae724a06be150215b7e7de9e0d98643f

Kolay gelsin

merhaba ben buna benzer bir yöntem uygulamıştım. Web kancası yöntemi ile DB ye uuid bilgilerini kayıt ediyorum ve ardından uuid bilgisini post ettiğim için çağrı kaydını anlık dinleye biliyorum. Artı olarak DB de bazı değerler olduğu için de raporlama da yapabiliyorum. Örnek görüntü (ekte)

1 Beğeni