Otomatik Arama Sorunu

Merhaba,

Otomatik arama servisini kullanarak otomatik arama yapıyorum receivers alanına , ile birden fazla numara girişi yaptığımda sadece ilk numara aranıyor diğer numaralar aranmıyor hesapta TL yüklemesi yok ise konuşma paketi tanımlı ise API ile otomatik arama yapamıyoruz kredi hatası veriyor. Hesaba TL yüklemesi yaparsak otomatik aramalar yapılıyor bu sefer sürelerin ücretlendirmesi konuşma paketlerinden düşüyor :slight_smile:

Acil yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkürler,
Barış.

Merhaba,
Hangi API versiyonu ile deneme yapıyorsunuz?
Yaptığımız incelemelerde bir sorun tespit edemedik. Sanırım APIv2 ye istek atıyorsunuz, istek atarken receivers virgüllü string yerine array olarak gönderilmeli.
Göndereceğiniz isteğin örnek içeriği;

{
"title": "test",
"did": "908508850000",
"receivers": [
	"90506xxxxxxx",
	"90554xxxxxxx"
	],
"announcement_id": ses_dosyası_idsi
}

Eğer APIv1 e istek atıyorsanız, aynı isteğin “receivers”: “90506xxxxxxx,90554xxxxxxx” şeklinde atılması gerekiyor. Bu konuyla ilgili bir iyileştirme yapıp APIv2’ye de virgüllü string şeklinde istek atılabilmesini sağlayabiliriz ilerleyen zamanlarda.
İyi çalışmalar.

Merhaba v1 kullanıyorum. Örnek bir istek gönderebilirim.

{
"title": "Test",
"did": "XXXX",
"log": false,
"sound_url": "XXXX",
"receivers": "XXXXXX,XXXXX"
}

OIM panele sorunsuz istek gidiyor numara listesini görebiliyorum. İlk yazdığım numara aranıyor diğer numaralar aranmıyor.

Merhaba,
log parametresi APIv1 de bulunmuyor, istek attığınız adresi paylaşabilir misiniz?

Merhaba,

https://api.bulutfon.com/automatic-calls?access_token=XXXXX

Bu şekilde POST olarak gönderim yapıyorum. log değerini fazladan göndermişim. v2 ile de denemek için yazmış olabilirim.

850505 Id olarak bunu verebilirim kontrol edebilmeniz için OIM panele bakacak olursanız Aranmadı olarak işaretlenmiş ilk numara aranmış.

@huseyin.tunc Sanırım deneme yapıyorsunuz 232 alan kodlu bir numaradan aramalar yapıldı, şununda bilgisini vermek istiyorum otomatik arama isteklerini OIM panelden UI ile sorunsuz olarak yapabiliyor.

Az önce tekrar denedim. Düzeldi.

Merhaba,
Evet, deneme için hem sizin numaralarınıza hem kendi numarama arama başlatmıştım.
Sorunun giderilmesine sevindim.
İyi çalışmalar.

Destekleriniz için teşekkürler.