Gelen Numara Ait Kullanıcın Ad Soyad Bilgisi Söyletme

gelen çağrı üzerinden kendi sunucumuzda sorguyu yapıp kullanıcın adını bulup Hoşgeldiniz Deneme Deneme Ödeme yapmak için 1 arıza kaydı bırakmak için 2 basın mesai saatleri dışında ise temsilcilerimiz sizi arayacaktır gibi bir işlem yapmak istiyorum. Nasıl yapabilirim acaba

Merhaba @yusufdamat,

Konuyu BulutfonXM teknolojisiyle yapabilirsiniz. Basitçe özetlemek gerekirse biz telefonda gerçeklesen bir olayı (örneğin açma, kapama, tuşlama vs) sizlerin webservisinize HTTP POST yöntemiyle gönderiyoruz. Aynı isteğe sizin sunucularınız bizim BFON diye belirlediğimiz bir JSON formatıyla karşılık veriyor. Santralin ne yapması gerektiğini bu BFON standartında belirliyorsunuz.

Daha fazla detay için https://github.com/bulutfon/documents/tree/master/BFXM adresindeki kaynaklara hızlıca göz atmanızı öneririm.

Ayrıca https://www.youtube.com/watch?v=4DeFu8JvG3o&feature=youtu.be videosu size genel bir fikir verecektir.

Kolay gelsin.

{“bfxm”:{“version”:1},“seq”:[{“action”:“set_caller_name”,“args”:{“caller_name”:“yusuf”}},{“action”:“dial”,“args”:{“destination”:10}}]}

bu şekilde veri basıyorum fakat aradıgımda yusuf ismini okutamıyorum o kısım nasıl olacak acaba

Yusuf Bey Merhaba,

TTS’i yapan methodumuz set_caller_name değil say methodudur. Ancak say methodu şuan müşterilerimizin hizmetine açılmamıştır.

Bunun yerine https://www.ispeech.org/ gibi bir TTS servisini kullanarak BulutfonXM’deki play methodunu kullanabilirsiniz.

set_caller_name sadece gelen aramalarda client (telefon, softphone, mobil uygulama) destekliyorsa arayan numara yerine görünecek yazıyı gösterir. caller_name giden aramada kullanılamaz.

Kolay gelsin.