API ile SMS Gönderme - Python

Merhaba,

Ben Muhammet Akif Pamuklu, Konya Teknik Üniversitesi Elektrik Elektrik Mühendisliği son sınıf öğrencisiyim. Bir projemde kullanmak üzere API anahtarı oluşturdum. Ancak API’ler konusunda yeni olduğum için ve Bulutfon API dokümanından tam olarak anlayamadığım için size bir kaç soru sormam gerekiyor.

Kodu Python ile SMS Gönderimi yazınızda olduğu gibi yazdım, ancak hata alıyorum. İlk başta kullanıma başlarken herhangi bir kurulum yapmadım. JSON ile ilgilide pek bir bilgi sahibi değilim. Kodun ve hatanın ekran görüntülerini ekte bulabilirsiniz. Yardımcı olabilir misiniz?

Ekran%20G%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BCs%C3%BC%20-%202020-04-14%2018-15-07

@makifpmkl merhaba,

İlk önce dönüşün için teşekkür ederim. Bahsettiğin makale sanırım @kbozkurt arkadaşımızın yazdığı Python ile SMS Gönderme makalesi. Makaleyi incelediğimde JSON verisi payload değişkenine atanırken, urllib2.urlopen(req, json.dumps(data)) methodunda payload yerine data değişkeni kullanılmış. Daha önce data değişkeni tanımlanmadığı için böyle bir hata almışsın.

Sanırım urllib2.urlopen(req, json.dumps(data)) olan yeri urllib2.urlopen(req, json.dumps(paylod)) olarak değiştirirsen kodun çalışacak. Emin değilim ama blog yazısında sanırım typo hatası var. Yarın @kbozkurt arkadaşımız konuyu aydınlatacaktır.

İyi akşamlar.

@onurozgurozkan Bey öncelikle ilgi alakanız için çok teşekkür ederim. Bende soruyu sorduktan sonra daha ayrıntılı bakınca problemi çözdüm ve yazmış olduğum soruyu forumdan kaldıracaktım. Sizinde dediğiniz gibi data tanımlanmadığı için hata veriyordu. Payload yerine data yazdım ve problemi çözdüm. Tekrardan çok teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

@makifpmkl merhaba,
Problemin çözülmesine çok sevindim. Yazı kalırsa sevinirim. Başka aynı hatayı alan arkadaşlar olursa Google araması sonucunda ulaşmış olurlar.
İyi akşamlar.

onur ozgür özkan beyefendi. lütfen rica ediyoruz çaresiz kaldık tecrübemiz yok bize bi yardımcı olup ararmısınız lütfen 0507 550 23 95. inyernet sitemzi yapıldı bulutfon ile görüştük ama çözemedik devform siteye yönşendirdiler bizi. iyi bir yardıma ihtiyacımız var

Mustafa Bey

Telefon ile bu tarz bir destek vermiyoruz. Yasadiginiz sorunu, hata mesajini buraya yazarsaniz yorum yapabiliriz. Bu arada yeni yayina aldigimiz API dokumantasyonunda pyhton da dahil bircok programlama dili icin ornek kod bulabilirsiniz.

May-17-2020%2011-21-35