WHMCS Eklentisinde Undefined variable ve Uncaught exception (Illuminate Database QueryException) Hataları

Bulutfon WHMCS eklentisi aktif edildiğinde (hooks.php de error satırlarını açtım) whmcs admin panel tüm sayfalarda hata çıkıyor.

Bulunduğum alana göre bir sürü Undefined variable ve Undefined index hatası veriyor.

ve numarayı cliente vermek istediğimde,

Notice: Undefined variable: numbers in /home/…/public_html/modules/addons/bulutfon/libraries/Repository.php on line 85

Fatal error: Uncaught exception ‘Illuminate\Database\QueryException’ with message ‘SQLSTATE[23000]: Integrity constraint violation: 1062 Duplicate entry ‘905320000000’ for key ‘mod_bulutfon_phonenumbers_phonenumber_unique’ (SQL: insert into mod_bulutfon_phonenumbers (userid, phonenumber) values (1, 905320000000)) (SQL: insert into mod_bulutfon_phonenumbers (userid, phonenumber) values (1, 905320000000))’ in /home/…/public_html/includes/classes/WHMCS/Terminus.php:0 Stack trace: #0 [internal function]: WHMCS\Terminus->whmcsExceptionHandler(Object(Illuminate\Database\QueryException)) #1 {main} thrown in /home/…/public_html/includes/classes/WHMCS/Terminus.php on line 0

hataları alıyorum, bununla ilgili yardımcı olursanız sevinirim.

WHMCS 6.1.1, PHP 5.5.25, cURL 7.19.7

Merhaba,

Benim anladığım kadarıyla mod_bulutfon_phonenumbers tablosuna bir tekillik tanımlanmış ve (userid, phonenumber) values (1, 905320000000) verileri iki defa tanımlanmaya çalışıldığından hata vermiş. Konuyu @xuma daha iyi bilir. Ben olsam yedek alıp, Duplicate veren ilgili satırı PhpMyAdmin manuel silip devam etmeye çalışırdım.

Kolay gelsin,

Teşekkür ederim, ancak o veritabanı ile ilgili hatadan ziyade eklentiyi aktif ettiğimde whmcs nin tüm admin sayfalarında Undefined variable ve Undefined index hataları alıyorum, devredışı bırakınca hatalar gidiyor