Whmcs Eklentisi v0.1.6 Hooks Hatası

Merhaba,

Öncelikle böylesi bir modül için teşekkürler! Emeğinize sağlık…

Fakat en son ( v0.1.6 ) sürüm WHMCS modül güncellemesini yüklediğimizde Hooks hatası aldı.

Fatal error: Class ‘Bulutfon\Libraries\Repository’ not found in /modules/addons/bulutfon/hooks.php on line 22

Bu hatadan dolay da WHMCS admin paneline de giriş yapılamıyor. Modülü eaktif etmek zorunda kaldık.

Problemi nasıl giderebiliriz?

Kolay gelsin…

Merhaba

/modules/addons/bulutfon/vendor/composer/autoload_psr4.php 

dosyasini kontrol edip icerigini paylasabilir misiniz acaba?

Merhaba,

Böyle bir klasör indirdiğim dosyalarda gözükmüyor? Tekrar mı indirmem gerekiyor?

Merhaba

Eger indirme islemini bu adres (https://github.com/hakanersu/bulutfon-whmcs/releases/tag/0.1.6) uzerinden yaptiysaniz vendor klasoru hali hazirda olmasi lazim. Eger sunucunuzda composer yuklu ise composer update komutu gerekli paketleri yukleyebilirsiniz aksi taktirde vermis oldugum link uzerinden indirmenizi tavsiye ederim.

Merhaba,

Belirtilen url’deki dosyaları upload ettiğimde de aşağıdaki hatayı verdi.

Fatal error: Uncaught Exception: Unknown Error. thrown in /includes/classes/WHMCS/Terminus.php on line 0

Tekrar kurulum mu yapmamız gerekiyor? Yada oluşturulan API key’i tekrar mı oluşturmak gerekiyor?

Teşekkürler…

Merhaba @SenerK Bey,

Eklenti PHP 5.5+ ve WHMCS 6+ üstünü desteklemektedir. Ayrıca bildiğim kadarıyla CURL istemektedir. Bu konuyla ilgili bir sorun olabilir mi?

Merhaba @onurozgurozkan bey,

WHMCS 6.x
PHP Version 5.4.42
cURL : (v7.38.0)

PHP 5.5+ gereksinimi bu güncelleme ile birlikte mi geldi?

Bildiğim kadarıyla evet. Daha önceki sürüm WHMCS 5 ve PHP 5.4 destekliyordu diye hatırlıyorum.

Tamamdır PHP güncellendi.

WHMCS 6.x
PHP Version 5.5
cURL / iouncube / Zend

Fakat şimdi de şöyle bir hata alıyorum;

Fatal error: Uncaught --> Smarty: unable to write file templates_c/wrt5658c4544dab48_45277881 <-- thrown in public_html/xxxx/includes/classes/WHMCS/Terminus.php on line 0

Bulutfon’dan yetkilendir derken de bu hatayı alıyorum.

Merhabalar,

Konu ile alakalı bir gelişme var mı acaba? Tekrar yükledim aynı hatayı alıyorum. templates_c klasörü chmod ayarı 777

@onurozgurozkan @xuma

Şimdiden teşekkürler…

Üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen bu problemi PHP 5.6.x versiyonuna upgrade edince çözebildik. :slight_smile: