PHP-SDK hakkında bir kaç istek

Selamlar,

1. Konu tam olarak php sdk’yı ilgilendirmiyor ama ayrı bir başlık açmak yerine buraya not alayım,

Api için yetki adresi oluşturup bu adresine gittiğimizde eğer bulutfon ile önceden giriş yapmamış isek karşımıza login ekranı geliyor. Giriş yaptıktan sonra bulutfon ana sayfasına yönleniyor ve sistem geldiği api adresini unutuyor, kullanıcının tekrar aynı işlemleri yapması gerekiyor.

Giriş yaptıktan sonra geldiğimiz adrese bizi redirect ederse daha iyi olacak.

Ben uygulamada senaryoyu yetkilendirmeyi bulutfon sayfası üzerindeki yetkilendir butonu ile yapacak şekilde ayarladım.

Bu yöntemde ise route=bla/bla parametresinde sorun çıktığı için takılıyoruz. (üzerinde çalıştığınız konu)

1. Konu php-sdk ile alakalı, bir çok sunucuda curl ile bağlantı sırasında guzzle kütüphanesi “ssl certificate problem” hatası veriyor.

Bu sorunun çözümü bağlantı sırasında client nesnesinde SSL sertifikalarının doğrulanmasını iptal etmek.

Sizin Provider’de client için parametrik bir setSslVerification(false); metodu olursa ssl sertifika sorunu yaşanması muhtemel hostinglerde, sorunu gidermek adına faydalı olabilir. örnek öneri : Link

ben test yaparken kodu manuel ekledim. Link

Kullandığınız kütüphanenin hali hazırda bu sorunu çözen bir yöntemi varsa onu kullanabilirim, fakat bu yöntemi manuel içerisinde bulamadığım için böyle bir yola gittim.

Kolay gelsin iyi çalışmalar.

@aligundogdu merhaba,

1. Düzeltilmesi gereken bir hata. @hamitturkukaya bu konuda ne yapabiliriz?
  2. Sanırım bu opsiyonel yapılabilir.

Kolay gelsin.

Merhabalar,

1- Giriş yaptıktan sonra izin sayfasına yönlendirmeme hatası giderildi.

2- Api URL’de Querystringler güvenlik açığına neden olduğu için maalesef buna izin veremiyoruz.

3- SSL verification için provide oluşturulurken verifySSL parametresi eklendi. Provider objesi oluştururken buradaki gibi false verirseniz SSL sertifikalarının doğrulanmasını iptal edecektir. Bu değer varsayılan olarak true’dur.

Saygılarımla, iyi çalışmalar.

Çok teşekkürler

Kolay gelsin.