Bulutfon whmcs modülünde beyaz sayfa hatası

Merhaba, bulutfon whmcs modülünü kurdum. Bulutfon tarafında api uygulaması oluşturup, bilgileri whmcs modülüne girdim. Yetkilendirme için bağlandığımda beyaz sayfa hatası ile karşılaştım.
Sorunu anlamak için;
1- PHP sürümünü kontrol ettim, php 5.5.27
2- WHMCS genel ayarlardan site adını kontrol ettim.
3- İndirdiğim zip dosyasını kontrol ettim, vendor klasörü var.
4- Callback.php dosya dizinini kontrol ettim, sorun yok. Tarayıcıdan bu dosyayı çağırdığımda aşağıdaki hatayı alıyorum.

{"html":"Code not exists."}

Bulutfon WHMCS v0.1.6 Modülü Beyaz Sayfa Sorunu

Merhabalar,

/callback.php ye direk tarayıcıdan mı girmeye çalışıyorsunuz? Eğer o şekilde ise hata verecektir.

Yapmanız gereken bulutfon panelinize girdikten sonra Uygulamalar > API Uygulamaları altında oluşturduğunuz uygulamanın detayına girerek. Yetkilendir butonu ile erişim izni vermeniz gerekmekte. Bu işlem sonrasında sistem Api uygulamasında tanımlamış olmanız gereken /callback.php adresine redirect edecektir.

Merhaba

Anladığım kadarıyla yetkilendirme işleminden sayfasına ulaştıktan sonra yetkilendirmek için izin verdiğinizde beyaz sayfa ile karşılaştınız.

İlk olarak 4. adımda denediğiniz yöntem her zaman aynı hatayı verecektir.Callback.php bulutfon api’sinden gelen yanıtları işlemek için hazırlanmıştır o yüzden gerekli olan parametreler olmadan istek yapıldığında gördüğünüz hatayı verecektir.

Eğer her şeyi düzgün bir şekilde yapılandırdıysanız ilk olarak bulutfon/init.php içerisindeki

/*error_reporting(E_ALL);
ini_set("display_errors", 1);*/

kısmındaki yorum satırlarını kaldıradak

error_reporting(E_ALL);
ini_set("display_errors", 1);

bu şekilde düzenleyin ve aldığınız hataları bildirebilirsiniz.

@xuma @hamitturkukaya teşekkürler, aşağıdaki hata ile karşılaşıyorum. Ayrıca evet, yetkilendirme işleminden sonra beyaz sayfaya düşüyor.

Fatal error: Cannot redeclare dd() (previously declared in /home/mysite/public_html/portal/vendor/illuminate/support/Illuminate/Support/helpers.php:605) in /home/mysite/public_html/portal/modules/addons/bulutfon/init.php on line 22

@bysddeniz sanırım whmcs 6.0 kullanıyorsunuz veya bir şekilde laravel kütüphaneleri sisteme dahil edilmiş. Kısacası aynı isme sahip 2 fonksiyon var, bir sonraki versiyonda düzeltene kadar /bulutfon/init.php içerisindeki

function dd($var){
    echo "<pre>",print_r($var),"</pre>";
    die();
}

şu satırları silebilirsiniz.

Evet, whmcs 6 kullanıyorum, bahsettiğiniz kodları kaldırdım, modül ayarlarında ssl aktifken modüle tıkladığımda aşağıdaki gibi başlayan ve uzayan bir hata ile karşılaşıyorum.

Fatal error: Uncaught exception 'Guzzle\Http\Exception\CurlException' with message '[curl] 60: SSL certificate problem: unable to get local issuer certificate [url] https://api.bulutfon.com/cdrs?page=1&limit=

SSL pasif yaptığımda ise aşağıdaki hatayı alıyorum.

Fatal error: Uncaught Exception: Unknown Error. thrown in /home/mysite/public_html/portal/includes/classes/WHMCS/Terminus.php on line 0

Normal şartlar altında ssl opsiyonu pasif seçilmeli.O yüzden ikinci hatayı ele alırsak;

Bu hata bildiğim kadarıyla whmcs’nin CURL problemlerinde verdiği hatalardan biri.

1. Sisteminizde CURL aktif mi?
  2. Sitenizde ssl var mı?

CURL aktif, ssl var.

Şimdi tekrar denedim ve modül çalıştı. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

@xuma @bysddeniz O zaman WHMCS modulu PHP 5.5.27 ve WHMCS 6.x’de çalışıyor diyebilir miyiz?

Evet Onur Bey, modül genel olarak çalışıyor. Fakat müşteri profilinde Bulutfon bölümü görünmüyor.

Merhaba @bysddeniz, WHMCS 6.0 desteği gördüğüm kadarıyla biraz önce eklendi. https://github.com/hakanersu/bulutfon-whmcs#v003 adresinden detayları görebilirsiniz.

@xuma güncelleme için teşekkür ederiz.